Tileme – originálne obkladačky

Tileme – originálne obkladačky

Ahojte, volám sa Lucia Slížiková a stojím za značkou Tileme. Navrhujem a vyrábam originálne obkladačky.

Prečo práve obkladačky?

Keramike sa venujem už niekoľko rokov. Začínala som výrobou jednoduchých šperkov, misiek, no nakoniec som skončila pri obkladačkách. Výroba obkladačiek je vlastne spojením mojej túžby robiť interiérový dizajn a mojej záľuby v keramike. Spočiatku som si výrobou obkladačiek privyrábala popri škole, ale postupne som tomu podľahla natoľko, že som sa rozhodla vytvoriť si vlastnú značku pod ktorou tvorím a vyrábam.

Ponuka v obchodoch je limitujúca a práve na mieru vyrábané obkladačky umožňujú popustiť uzdu fantázii a skrášliť si domov niečím originálnym a nadčasovým. Vyhrať sa dá napríklad s farbami obkladačiek. Či už použiť konkrétnu vysnívanú farbu, doladiť farebný odtieň tak, aby pekne ladil s interiérom, alebo vytvoriť zaujímavú farebnú kombináciu. Veľkosti obkladačiek tiež prispôsobujem podľa požiadaviek a tak sa obkladačky dajú jednoducho skombinovať napríklad aj s bežným obkladom.  Veľkej obľube sa momentálne tešia obkladačky v tvare rybích šupín, diamantov a šesťuholníkov, z ktorých sa dajú vyskladať rôzne zaujímavé obrazce a vzory. V ponuke mám aj overenú klasiku ako obdĺžniky a štvorce. Z maľovaných motívov sú to najmä obkladačky inšpirované modrotlačou a čičmanskými vzormi.

Rada sa inšpirujem aj prírodou a prírodnými motívmi. Do obkladačiek odtláčam napríklad rôzne bylinky, kvetinky a listy. Tým, že sa jedná o ručnú výrobu každá obkladačka je originálna. Nenájdete dve úplne rovnaké a práve toto zvýrazňuje ich jedinečnosť.

Zatiaľ som len na začiatku cesty, výrobu a technologické procesy chcem stále zlepšovať a zdokonalovať. V blízkej dobe chcem rozšíriť ponuku o ďalšie zaujímavé tvary a mozaiky. Rada by som svoje portfólio taktiež obohatila aj o rôzne interiérové doplnky, ktoré budú ladiť s ručne robenými obkladačkami a dotvoria celkovú atmosféru domova.

Zdroj text a foto: tileme.sk ; sashe.sk/tileme

Ďakujeme projektu #praveslovenske za spoluprácu a podporu slovenských výrobcov:

Reklamný priestor

leave your comment


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.