Pražiareň Caffe4U

Pražiareň Caffe4U

Náš príbeh sa začal písať pred viac ako 5 rokmi v malej kaviarničke s pražiarňou na Obchodnej ulici. Našim cieľom bolo ponúknuť čo najširší výber jednodruhových arabík z celého sveta, a tým dopriať našim zákazníkom čo najlepší chuťový zážitok. V súčasnosti ponúkame takmer 40 druhov káv, takže naozaj každý kávičkár si môže vybrať tú svoju. Okrem našej prvej kaviarne Caffe4U sme otvorili ďalšie dve, na Obchodnej ulici a v Apollo Business Center II. Obidve nesú názov Kafíčko, a okrem širokého sortimentu káv ponúkajú aj alternatívne spôsoby prípravy, množstvo pochutín, či príjemné posedenie pri pohári vína, to všetko v pokojnej atmosfére dvorov, mimo zhonu frekventovanej nákupnej zóny.

Pražiareň Caffe4U Bratislava - kaviareň Kafíčko

Keďže kávu pre vás poctivo vyberáme a pražíme sami, vieme zaručiť jej kvalitu v každej šálke vášho obľúbeného nápoja. Pri výbere tej správnej kávy do našich kaviarní sa zameriavame na zrnká najvyššej akosti, ktoré nie sú staršie ako šesť mesiacov od zberu. Niektoré plantáže, z ktorých pochádza naša káva, sme aj osobne navštívili v lete 2018. Dostali sme šancu osobne sa stretnúť s farmármi, ktorí pre nás zrná zbierajú, upravujú a posielajú priamo k nám. Kávu pražíme primárne na espresso – city+ až full city. Keďže používame menšie teplovzdušné pražičky, vieme sledovať a regulovať celý proces praženia, a tak zabezpečiť kávu presne podľa vašich predstáv. Môžete sa o tom pokojne presvedčiť na vlastné oči, každý deň našu pražiareň opustí niekoľko kilogramov kávy upraženej priamo pred vašimi očami, pričom sa jej sladkastá vôňa nesie celou uličkou.

Pražiareň Caffe4U Bratislava - kaviareň KafíčkoOkrem klasických kávových nápojov ponúkame aj škálu alternatívnych príprav káv cez filter. Na takúto prípravu sa hodia najmä svetlo pražené kávy, ktoré taktiež starostlivo vyberáme a obmieňame. Na výber máme aj niekoľko druhov príprav, okrem “klasických” spôsobov ako Chemex či V60 ponúkame aj tie menej tradičné, napríklad veľmi efektný Vacuum pot.

Pravidelne sa zúčastňujeme aj veľtrhov a festivalov zameraných na kávu, aby sme Vám náš svet priblížili ešte viac. Mohli ste nás stretnúť napríklad na tradičnom podujatí Káva, čaj, čokoláda v Starej tržnici, ale aj v iných slovenských mestách: Stupava, Banská Bystrica, Trenčín. Okrem toho nás nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook a instagram, a samozrejme na našich kaviarňach. Tešíme sa na vašu návštevu 🙂

Ďakujeme projektu #praveslovenske za spoluprácu a podporu slovenských výrobcov:

Reklamný priestor

leave your comment


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.